Jak czyścić protezy zębowe za pomocą octu

Urazy stomatologiczne: Chipping a Tooth - How Does the Process Work?

Aby wyczyścić protezę, powinieneś użyć naturalnego środka do czyszczenia protez na bazie białego octu. Możesz znaleźć to naturalne rozwiązanie w każdym sklepie detalicznym. Łatwo go znaleźć i jest bardzo polecany przez lekarzy chirurgii stomatologicznej. Roztwór płynu do zmiękczania wody i octu można znaleźć w dziale pralni w lokalnym sklepie. Należy moczyć protezy w tym roztworze przez około 15 minut. Następnie wypłucz je miękką szczoteczką do zębów.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to naturalny składnik, który ma wiele zastosowań w domu, w tym odświeżanie lodówki, dezodoryzacja lodówki, a nawet czyszczenie dywanów. Ale czy wiesz, że możesz jej użyć do czyszczenia swoich protez? Wymieszaj go z wodą, aby stworzyć pastę i delikatnie wyszoruj protezy. Spłucz czystą wodą, a będą one wyglądać bielsze niż kiedykolwiek! Pasta z sody oczyszczonej usunie również nieprzyjemne zapachy. Roztwór sody oczyszczonej pomaga również usunąć plamy i zapachy na protezach.

Soda oczyszczona często znajduje się w konwencjonalnej paście do zębów, co czyni ją doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym. Wymieszanie jej z wodą może być dobrą naturalną pastą do zębów. Codzienne szczotkowanie protezy miękką szczoteczką z użyciem sody oczyszczonej może również pomóc w usunięciu z niej uporczywych zanieczyszczeń. Pozwoli to zachować ich świeży wygląd i czystość oraz wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Możesz nawet dodać trochę miętowego aromatu do pasty, aby uczynić ją bardziej przyjemną.

Biały ocet

Prostym domowym rozwiązaniem do czyszczenia protez jest roztwór białego octu destylowanego i ciepłej wody. Należy namoczyć protezę na noc, a następnie wypłukać ją przed ponownym włożeniem. Protezy muszą być regularnie czyszczone, ponieważ są zakotwiczone w ustach przez ssanie. Jeśli nie wyczyścisz ich odpowiednio, mogą utknąć w ustach, co może prowadzić do nieświeżego oddechu. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych zapachów, stosuj codziennie roztwór białego octu i wody.

Ocet jest skutecznym środkiem czyszczącym, ze względu na swój kwaśny charakter. Hamuje rozwój bakterii i zarazków oraz zabija grzyby. Biały ocet należy wymieszać z wodą i namoczyć w nim naczynia na noc. Następnego dnia dokładnie je wypłukać. Po całonocnym moczeniu, wyczyść protezy szczoteczką do zębów, zanim włożysz je z powrotem do ust. Chociaż możesz używać roztworów wybielaczy, lekarze zdecydowanie zalecają używanie białego octu do czyszczenia protez.

Persulfate

Wiele środków do czyszczenia protez zawiera nadsiarczan, który jest częstym alergenem. Nawet w ramach wytycznych, ta substancja chemiczna może wywołać reakcję u niektórych osób. FDA wydała raport dotyczący obaw o bezpieczeństwo związków nadsiarczanowych, więc należy pamiętać o składnikach wszelkich środków do czyszczenia protez, które kupujesz. W rzeczywistości FDA zachęca producentów do zastąpienia nadsiarczanów w swoich produktach innymi składnikami, ponieważ wiadomo, że mogą one powodować reakcję alergiczną.

Do dezynfekcji i czyszczenia protez zębowych można użyć roztworu białego octu i wody. Roztwór ten może również zmiękczyć nagromadzony kamień nazębny na protezach częściowych. Zanurz protezę w roztworze na 15 do 20 minut, a następnie wyczyść kamień nazębny szczoteczką do zębów i dokładnie wypłucz. Jeśli kamień nazębny jest ciężki, można namoczyć protezy na noc w roztworze. Aby usunąć nadmiar wody, można wyszczotkować protezę miękką szczoteczką do zębów. Dobrze jest również wyszczotkować protezę przed ponownym włożeniem jej do ust.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru to silny środek czyszczący, który nadaje się zarówno do zębów naturalnych, jak i syntetycznych. Jest szczególnie skuteczny w usuwaniu plam z protez. Należy najpierw namoczyć protezę w roztworze przez około 30 minut. Jest to również dobry płyn do płukania ust dla osób noszących protezy. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania nadtlenku wodoru, ponieważ jest on potencjalnie szkodliwy. Przed jego użyciem zawsze najlepiej skonsultować się z dentystą lub specjalistą stomatologiem.

Nadtlenek wodoru jest dostępny w większości sklepów spożywczych. Ma on działanie rozjaśniające i może być stosowany do czyszczenia protez zębowych, jak również zwykłych zębów. Nadtlenek wodoru jest szczególnie skuteczny w usuwaniu plam i płytki nazębnej z protez. Należy jednak rozcieńczyć nadtlenek wodoru przed zastosowaniem go do protez. Należy również odpowiednio wypłukać protezę po zastosowaniu tego roztworu.

Nadsiarczan w domowych środkach do czyszczenia protez

Związek nadsiarczanu znajduje się w wielu „musujących” środkach do czyszczenia protez, które zawierają go w składzie jako środek wybielający i czyszczący. W lutym 2008 roku Food and Drug Administration opublikowała raport ostrzegający konsumentów o potencjalnych zagrożeniach związanych z tym związkiem. Związek ten jest znanym alergenem i może wywołać reakcję alergiczną. Jeśli jesteś na niego uczulony, unikaj go w domowych środkach do czyszczenia protez.

Zgłoszono, że osoby z alergiami mogą być bardziej wrażliwe na środki do czyszczenia protez, które zawierają nadsiarczan. Uważa się, że źródłem reakcji alergicznej jest roztwór wchłonięty przez tworzywo protezy i nagromadzony kamień nazębny. Jedno z badań przeprowadzonych na palaczu wykazało utrzymujące się zapalenie warg po użyciu środka do czyszczenia protez zębowych, który zawierał nadsiarczan. Jednak mężczyzna był w stanie przestać odczuwać objawy po zaprzestaniu stosowania środka do czyszczenia protez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *