Czy można prowadzić samochód po ekstrakcji zęba?

Czy można prowadzić samochód po ekstrakcji zęba?

To czy możesz prowadzić samochód po usunięciu zęba zależy od rodzaju zabiegu, który miałeś. Wiele ekstrakcji jest wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, ale bardziej skomplikowane mogą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym. W przypadku znieczulenia ogólnego nie należy prowadzić pojazdów przez co najmniej 24 godziny. Będzie Pani/Pan oszołomiona/y i może Pani/Pan nie myśleć jasno. Należy poprosić kogoś o odwiezienie do domu lub zamówić taksówkę.

Uzyskanie ubezpieczenia stomatologicznego po usunięciu zęba

Możesz mieć trudności z uzyskaniem ubezpieczenia stomatologicznego po usunięciu zęba, jeśli jesteś na Medicare. Choć pokrywa ono niektóre zabiegi stomatologiczne, nie pokryje kosztów dalszej opieki, chyba że najpierw zostanie wyleczona choroba podstawowa. Medicare pokrywa usługi stomatologiczne wykonywane podczas hospitalizacji. Jeśli masz ekstrakcję zęba jako część operacji twarzy, możesz mieć pokrycie dla tych usług. Jeśli nie, będziesz musiał poszukać innych planów ubezpieczeniowych. Można również skorzystać z internetowego narzędzia FAIR Health do wyszukiwania kosztów dla konsumentów, aby zorientować się, ile trzeba będzie zapłacić.

Po podjęciu decyzji o zapisaniu się na plan ubezpieczenia stomatologicznego należy sprawdzić, czy obecny dentysta jest w sieci interesującego nas planu. Plany ubezpieczeniowe można również znaleźć za pośrednictwem licencjonowanych brokerów ubezpieczeniowych, takich jak eHealth. Brokerzy ci specjalizują się w pomaganiu ludziom w znalezieniu polis ubezpieczeniowych, które obejmują dentystę, z którego usług obecnie korzystają. Aby uzyskać najlepsze wyniki, skorzystaj z usług licencjonowanego brokera ubezpieczeniowego. Po znalezieniu planu, w którego sieci znajduje się dentysta, poproś o jego wycenę.

Twój dentysta może również wystawić rachunek na Twoje ubezpieczenie medyczne za opiekę dentystyczną. Niektóre plany ubezpieczeniowe pokrywają również pewne zabiegi, takie jak implanty dentystyczne, licówki i ortodoncja. Należy pamiętać o wszelkich okresach oczekiwania przed otrzymaniem świadczeń. Ponadto, ubezpieczenie może nie pokrywać usług w przypadku wcześniej istniejących warunków, takich jak ubytki. Wybór odpowiedniej polisy może również wymagać wypełnienia formularzy i zgłoszenia roszczeń.

Przed ekstrakcją zęba należy uzyskać środek uspokajający lub leki przeciwbólowe. Sedacja może być korzystna, ale będzie Państwa kosztować więcej pieniędzy. Na przykład podtlenek azotu może kosztować 50-60 dolarów za pół godziny, podczas gdy znieczulenie ogólne do operacji w jamie ustnej może kosztować nawet 250 dolarów za godzinę. Ubezpieczenie stomatologiczne zazwyczaj pokrywa 70-80% kosztów wstępnych. Możesz również zakwalifikować się do planu płatności, który pomoże Ci spłacić resztę.

Opatrunek po usunięciu zęba

Po usunięciu zęba, trzeba będzie zadbać o obszar z gazą. Będziesz chciał uciskać ranę przez kilka godzin, aby zatrzymać krwawienie. Możesz również użyć mokrej torebki z czarną herbatą, aby pobudzić skrzep krwi. Mogą one również pomóc w zapobieganiu wszelkim krwawieniom podczas procesu ekstrakcji. Pomoże to witryna leczyć się szybciej i zapobiec dalszej infekcji. Poniżej przedstawiono wskazówki dotyczące opatrunku na czas ekstrakcji zęba.

Dentysta lub chirurg jamy ustnej najprawdopodobniej użyje pasty lub żelu leczniczego do zapakowania gniazda. Zastosowanie tych produktów zapewni szybkie uśmierzenie bólu. Zakres bólu określi, jak często należy zmieniać opatrunek. W zależności od nasilenia objawów mogą być konieczne inne zabiegi, takie jak przyjmowanie leków przeciwbólowych. Po usunięciu zęba, możesz nadal odczuwać pewien ból. Pamiętaj, aby umawiać się na wizyty kontrolne u stomatologa, aby upewnić się, że rana goi się prawidłowo.

Przy ubieraniu się do ekstrakcji zęba należy nosić luźne ubranie. Gaza wchłonie nadmiar krwi, ale jej prawdziwym celem jest uciskanie tego miejsca. Użycie zębów spowoduje nacisk na gazę, a to pomoże chronić skrzep krwi. Należy również nosić pomadkę, aby utrzymać obszar wilgotny. Do jedzenia, miękkie pokarmy są najlepsze opcje. Jogurt, napoje proteinowe i smoothies to świetne opcje.

W przypadku ekstrakcji zęba, aby opanować ewentualne powikłania, można zastosować opatrunek leczniczy. Pasta do suchego gniazda zawiera 4% eugenolu lub gwajakolu. Inne składniki leku mogą zawierać butamben lub jodoform. Pasta do suchego gniazda jest zalecana w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, ale nie jest bezpieczna do użytku domowego. Jeśli nie możesz sobie na nią pozwolić, możesz również spróbować alternatywnego leczenia, takiego jak gaza lecznicza lub tlenek cynku eugenol.

Wsiadanie za kierownicę po usunięciu zęba

Po przejściu operacji w jamie ustnej należy odczekać co najmniej 24 godziny, zanim wsiądzie się za kierownicę. Prowadzenie pojazdu zaraz po usunięciu zęba może skutkować oskarżeniem o DUI. Dobrym pomysłem jest poproszenie przyjaciela lub członka rodziny o odwiezienie do domu lub skorzystanie z usługi ride-sharing. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać wszystkich wskazówek i prowadzić samochód w sposób odpowiedzialny. W przypadku konieczności prowadzenia samochodu bezpośrednio po zabiegu chirurgii jamy ustnej, należy skontaktować się z chirurgiem jamy ustnej.

W ciągu pierwszych 24 godzin po usunięciu zęba będą Państwo prawdopodobnie odczuwać pewien dyskomfort, który powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Pełny powrót do zdrowia może trwać do dwóch tygodni. Należy stosować się do zaleceń stomatologa dotyczących opieki po usunięciu zęba, aby utrzymać jamę ustną w czystości i zdrowiu. Ważne jest, aby nie prowadzić samochodu, jeśli jesteś znieczulony po usunięciu zęba, ponieważ możesz być bardziej narażony na powstanie suchego gniazda, co może sprawić, że prowadzenie samochodu będzie bardzo niebezpieczne.

Ból pooperacyjny

Naukowcy pytają, jak zmniejszyć ból pooperacyjny po ekstrakcji zęba. Większość dentystów stosuje środki przeciwbólowe, ale istnieją również inne sposoby na zmniejszenie dyskomfortu. Przeprowadzono badanie w celu określenia najlepszego leku ziołowego na ból pooperacyjny. Zespół badawczy przyjrzał się również kwestionariuszowi, który został przekazany pacjentom bezpośrednio po zabiegu. Wyniki sugerują, że stosowanie ziół takich jak lukrecja jest dobrym wyborem dla niektórych osób.

Praktyka usuwania zębów ma wiele wieków, a w Afryce Subsaharyjskiej tradycyjni uzdrowiciele wykonują ten zabieg od stuleci. W Afryce głównym powodem usuwania zębów są cele rytualne lub estetyczne, np. podczas okaleczania niemowląt. Dowody na usuwanie zębów po raz pierwszy pojawiły się na początku XVIII wieku, kiedy to zauważono praktyki okaleczania zębów wśród niewolników. Podobnie w Stanach Zjednoczonych okaleczenia zębów sięgają czasów przedkolonialnych.

Proces usuwania zęba pozostawia dziurę w dziąśle, która wypełnia się krwią. Skrzep ten chroni nerwy i znajdującą się pod nim kość. Jeśli skrzep krwi się nie utworzy, pozostawia otwartą lukę. Jest to tak zwane suche gniazdo. Nerw w miejscu ekstrakcji jest narażony na działanie pokarmu i powietrza, a skrzep nie jest w stanie przywrócić swojej ochronnej roli. Po zabiegu warto oczyścić to miejsce gazą z dodatkiem leków, ponieważ sprzyja to gojeniu i chroni znajdującą się pod nim kość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *